SİNEM OLCAY KADEMOĞLU

 

 

reklam

Hayret Edeceksin: Öğrendikçe şaşıracak, şaşırdıkça öğrenmek isteyeceksin Zeytinoğlu Cad. Arzu1 Apt. No:2 Daire: 27 Etiler / Istanbul

Cep Telefonu: 0532 467 60 80

E-Posta Adresi: sinem@stanbulparentingclass.com

 

Psikolog ve Gelişim Uzmanı, 2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Lisans eğitiminin bir kısmını üniversiteler arası değişim programına kabul alarak State University of New York, Binghamton’da sürdürdü. Amerika’daki eğitimi sırasında erken dönem çocuk gelişimi, anne-babalık davranışları ve aile psikolojisi konularıyla ilgilenmeye başladı. Bu ilgisinin uzantısı olarak Boğaziçi Üniversitesi’nde yürütülen, sosyal uyum sorunu olan çocuklara yönelik süpervizyonlu mentorluk çalışmasına bir yıl boyunca devam etti. Daha sonra gelişim güçlüğü olan çocuklar ve ailelerine hizmet veren özel bir danışmanlık merkezinde çalıştı.

 

Yüksek lisans eğitimini Koç Üniversitesi Gelişim Psikolojisi Bölümü’nde tamamladı. Yüksek lisans eğitimi sırasında araştırma ve öğretim asistanlığı yaptı. Tez çalışmasını yürütmek üzere Ruhr Universität Bochum’a gitti ve Volkswagen Almanya tarafından desteklenen Türk ve Alman aileleri gelişimsel olarak inceleyen bir araştırma projesinde görev aldı. Bu çalışmadan “Türk Göçmen ve Alman Ailelerde Anne-Babalık Uygulamaları ve Okul Öncesi Çocuklarının Zihinsel Becerileri” adlı bir yüksek lisans tezi yazdı. Tez çalışmasını, 18th International Congress of the International Association for Cross-Cultural Psychology ve 14. Ulusal Psikoloji Kongresi’nde sözel bildiri olarak sundu. Yüksek lisans eğitimi sırasında anne-baba eğitimi ile çocuk gelişimini desteklemeyi hedefleyen müdahale programlarını teorik olarak incelemeye yoğunlaştı. Mezun olduktan sonra Amerika ve İngiltere’ye gözlemci olarak giderek, erken dönem anne-baba eğitim programlarının uygulamalarını inceledi ve yurtdışındaki araştırma-temelli, etkinliği saptanmış programların Türkiye’ye adaptasyonunu yaptı. Ülkemiz için hazırladığı bu programları anne-babalara ulaştırmak amacıyla 2007 yılında Gülfem Vardarlı ile İstanbul Parenting Class’ı kurdu.

 

Sinem Olcay İstanbul Parenting Class’ta yürüttüğü anne baba eğitimi çalışmalarında, erken dönem çocuk gelişimi bilgisini pragmatik ve destekleyici bir yaklaşımla birleştirerek anne babalara çocuk yetiştirme konusunda bilimsel temelli danışmanlık sağlamaktadır. Hazırladığı “Merhaba Bebek” ve “Çocuğumla 1-3 Yaş” isimli anne baba eğitim programlarının amacı ebeveynlere gelişimi-destekleyici ebeveynlik becerileri kazandırmak; mutlu, sevecen ve karşılıklı olarak zevk alınan bir ebeveyn-çocuk ilişkisini teşvik etmek böylece çocukların sosyal, duygusal ve zihinsel gelişim potansiyellerini gerçekleştirebilmesini sağlamaktır.

 

Sinem Olcay, International Society for the Study of Behavioral Development ve European Society for Developmental Psychology üyesidir.

 Sinem Olcay
Uzman Psikolog (Aile ve Çocuk Gelişimi)

Menu

Bacak Estetiği  
Tüp Bebek-Bülent Tıraş  

 

 

 

Yeniler

 Mutlaka Okuyun

 Hayret Edeceksin
Parmaklarımızda kas varmıdır? Parmaklarımızda kas var mıdır?
Parmaklarımız ıslanınca neden buruşur? Parmaklarımız ıslanınca neden buruşur?
Yenilenen Vücudumuz Yenilenen Vücudumuz
 

 Yeni Konular

Kampilobakter Enfeksiyonları

Aileniz Yeterince Uyuyor mu?

 

 

Yeni Sayfa 1
 Bebeklerde Beyin Gelişimi
 Bebek Beslenmesi: Katı Gıdalarla Tanışma
 Bebek Beslenmesi: 8-12 Aylarda Beslenme
 Çocuklarda Tuvalet Eğitimi
 Acaba Bebeğim Normal mi?
 Çocuğum Öksürüyor
 Çocuklarda Hırıltılı Solunum
 Çocuk ve Alerji
 Rotavirus Enfeksiyonları
 El Ayak Ağız Hastalığı
 Bebeğim Duyuyor mu?
 Parainfluenza Virus (HPIV) Enfeksiyonları
 

 

 

 

Çocuk Sağlığı Çok Okunanlar
 
Çocuk Sağlığı Çok Okunanlar

Çocuklarda Hırıltılı Solunum

Erişkinde de hırıltı kronik bronşit ve astım en önemli bulgusu olmakla birlikte çocuklara göre oldukça az görülür.

Çocuklarda Kış aylarında Sık görülen enfeksiyonlar

Kış mevsimi boyunca çocuklarda en sık görülen enfeksiyonlar solunum yolu enfeksiyonlarıdır.

Bebek Beslenmesi:8-12 Aylarda Beslenme

Bu dönemde bebeğinizin günlük 750 - 900 kaloriye gereksinimi vardır.

Çocuğum Öksürüyor

Çocuk öksürüğü aileleri en çok rahatsız eden hastalık belirtilerinden biridir.

      

alt

Gizlilik   l   Kullanım  l   İletişim  l   Reklam

© 1999-2014 www.populermedikal.com

 

Facebook'ta takip et        Twitter'da takip et       

 

DİĞER SİTELERİMİZ

Tıp Rehberi

Sağlığınız

Hayret Edeceksin

Bilim Club

Hayret Edeceksin TV