reklam

Hayret Edeceksin: Öğrendikçe şaşıracak, şaşırdıkça öğrenmek isteyeceksin

 

   
Menu

Bacak Estetiği  
Tüp Bebek-Bülent Tıraş  

 

Erken Boşalma

Boşalmanın  penis vajinaya girdikten sonra cinsel tepkileri normal olan bir eşi tatmin edemeden veya kişinin isteğinden önce olmasına Erken Boşalma ( Premature Ejaculation) denir.

Testis Kanseri

Testis kanserleri 15-35 yaş erkekler arasında en sık görülen kanser tiplerinden biridir.Erkeklerde görülen kanserlerin %1 ini oluşturur.

Prostat Kanseri

Erkek üreme sisteminin önemli bir üyesi olan prostatta görülen malign (kötü huylu) değişikliklerdir. Erkeklerde en sık görülen kanser tiplerindendir.

Empotans (İktidarsızlık)

Erkeğin cinsel isteğinin olmasına karşın penis damarlarında kan toplanamaması, sertleşmemesi (ereksiyon olmaması) veya cinsel birleşmeyi sağlayacak yeterli sertliği koruyamamasıdır.

Böbrek Taşları

Henüz tamamen anlaşılamamış bazı sebeplerle normal idrarın içeriğinde bulunan özellikle ürik asit ve kalsiyum gibi maddeler kristalleşerek böbrek içinde taş olarak adlandırılan yapıları oluştururlar.

Epididimit

Erkeklerde skrotum (torbaların) ağrılarının en fazla nedeni epididim iltihaplanması sonucu oluşan epididimitlerdir.

Hidrosel

Hidrosel testisleri çevreleyen zarlar içinde sıvı birikimi sonucu oluşan bir veya iki torbanın şişmesidir.

Varikosel

Varikosel testislerdeki kanı boşaltan venlerin(toplardamar) genişleyip varisleşmesidir.

Prostat Kanserinde Ameliyatsız Çözüm: Brakiterapi

Erkeklerde en sık rastlanan kanserlerin başında gelen prostat kanseri özellikle erken teşhis sağlayan bazı kan tetkiklerinin kullanıma girmesinden sonra başarıyla tedavi edilebilmektedir.

Sifiliz ( frengi)

Treponema pallidum olarak adlandırılan bakterinin neden olduğu tedavi edilmediği zaman vücudun birçok organını etkileyen sifiliz çok eski çağlardan beri bilinen ve sık rastlanılan cinsel yolla bulaşan hastalıklardan biridir.

Bel Soğukluğu (Gonore)

Neisseria gonorrhoeae ya da Gonokok olarak adlandırılan bakterinin neden olduğu İdrar yolları, rahim boynu, rektum ve boğaz ya da göz (konjonktiva) mukozalarını etkileyen en sık rastlanılan cinsel yolla bulaşan hastalıklardan biridir.

Kendikendine Testis Muayenesi

Erken teşhiste en önemli kısım aylık kendi kendine muayenedir. Muayene için en iyi zaman sıcak bir banyo veya duştan sonra scrotumun sıcakla gevşediği andır.

Sağlıklı Erkeklerde Periyodik Muayeneler

Bu yazımızda sağlıklı erkeklerde yapılması önerilen periyodik sağlık muayenelerini ele alacağız.

Vazektomi

Vazektomi denilen cerrahi işlemle spermi taşıyan vas deferens adlı kanallar çift taraflı olarak kısmen çıkarılır ve uçları bağlanır. Böylece testislerde üretilen spermlerin semen sıvısı ile karışması önlenir ve gebelik oluşmaz.

Kalp Krizinden Nasıl Korunalım?

Ateroskleroz veya başka bir nedenle myokard'a gelen kan miktarı azalırsa myokard yeterli seviyede oksijenlenemez;''iskemi'' (dokunun kanlanamaması) oluşur.

Prostat Kanserinden Korunma

Erkek üreme sisteminin en önemli organlarından biri olan prostat,her ne kadar ceviz büyüklüğünde olsa da bu organda görülen kanserler erkekler için en sık görülen kanser tiplerinden biridir.

 

Horluyor musunuz? Her Zaman Yorgun musunuz?

Çoğu zaman horlamayı bir şikayet olarak görmez; gün içi yorgunluklarımıza, işimizin yoğunluğuna bağlar ve bu durumu doktora gitme nedeni olarak düşünmeyiz.

İşyeri tehlikelerinin erkek üreme sağlığına etkileri

Baba adaylarının işyerlerinde karşılaştıkları tehlikelerin doğacak bebeklerinin sağlığı üzerine etkileri pek bilinmemektedir.

Erkek Üreme Sisteminin Yapısı

Erkek üreme sağlığını anlayabilmek amacıyla erkek üreme sistemini kısaca gözden geçirelim istedik:
 

      

alt

Gizlilik   l   Kullanım  l   İletişim  l   Reklam

© 1999-2014 www.populermedikal.com

 

Facebook'ta takip et        Twitter'da takip et       

 

DİĞER SİTELERİMİZ

Tıp Rehberi

Sağlığınız

Hayret Edeceksin

Bilim Club

Hayret Edeceksin TV