SAÇ MEZOTERAPİSİ

 

 

 

reklam

Hayret Edeceksin: Öğrendikçe şaşıracak, şaşırdıkça öğrenmek isteyeceksinSaç Mezoterapisi Nedir, Nasıl Uygulanır?


Saç mezoterapisi, saçın gereksinim duyduğu vitamin ve minerallerin ince iğneler sayesinde saç derisine enjekte edilmesi işlemine denir. Kıl köklerinin beslenmesi amacı ile yapılan bu takviyeler, kan dolaşımını artıran ilaçların 2 ya da 4mm’lik özel iğne ve enjektör yardımı ile direkt kıl köklerine aktarılmasını sağlamaktadır. Böylece saç dökülmeleri durdurulmaktadır. Başarılı ve kalıcı sonuçları ile günümüzde en çok tercih edilen hücre onarıcı yöntemlerden sadece biridir.


Saç mezoterapisi nasıl uygulanır?


Saç termoterapisinde olduğu gibi saç ozonlanmış bir buhar aracılığı ile yumuşatılarak, mezoterapi için uygun hale getirilir. Bu sayede saçlı derinin ağrı hissetmesi önlenmektedir.

 

Termoterapi yapıldıktan sonra içinde saçın yapısında yer alan vitamin, mineral, keratolitik ajanlar, minoxidil, dolaşım arttırıcı ve lokal anestezik olan özel bir karışım hazırlanır ve saç mezoterapi tabancası içine aktarılır. Bu tabancanın temas ettiği her alan, her tetiğe basıldığı anda enjekte edilen ilaç miktarı ve uygulanması gereken ilaç kontrolünün sağlandığı bir bilgisayar ile yönlendirilir. Bu sayede uygulama yapılacak bölge ve ilaç miktarının dozajı kontrol altında tutularak gerekli işlemin uygulanması sağlanır. Tüm ayarlar yapıldıktan sonra bu tabanca ile belirli aralıklarla tüm saçlı deri eşit miktarda taranır. Tüm alanın taranmasından sonra özel bir yağ karışımı yardımı ile saçlı deri kaplanır. Uygulama sonrasında saçların yıkanmaması, ıslatılmaması ve herhangi bir ilacın kullanılması gerekir.


Kaç seansta uygulanır?


Saç mezoterapisi seans başına uygulanan bir tedavi yöntemidir. Her bir seans yaklaşık olarak 40 dakika sürmektedir. İlk 4 seans haftalık olarak 1 defa, son 4 seans ise on beşer günde bir defa uygulanır. Seanslar arasındaki zaman aralığının; ilk 4 seansta 11, son 4 seansta 22 günü geçmemesi gerekmektedir. Bknz:

 

http://www.marmarahair.com/sac-mezoterapisi/

 

http://estetistanbul.com/sac-mezoterapisi

 


Saç mezoterapisi hangi durumlarda uygulanır?


• Stres kaynaklı saç dökülmesi

• Mevsimsel saç dökülme,

• Metabolik kaynaklı saç dökülmelerinde,

• Alopecia Areata,

• Saçkıranlar,

• Genetik olarak erkek tipi saç dökülmesi,

• Gebelik ardından yaşanan ani saç dökülmeleri için oldukça etkilidir. • Diğer tüm nedenlere bağlı olarak görülen saç dökülmelerinde uygulanmaktadır.


Saç mezoterapisi hangi amaçla uygulanmaktadır?


1) Saç dökülmelerinin durdurulması

 

Dökülmelerinin kaynağı ne olursa olsun, kadın ve erkekte görülen tüm saç dökülmelerinin durdurulması amacı ile uygulanmaktadır. Saç dökülmelerin ana nedeni beslenme ve dolaşım bozukluğundan kaynaklandığı için, saç derisinin ihtiyacı olan vitamin ve mineral desteğinin sağlanması ile bu sorun büyük oranda durdurulmaktadır.

 

2) Saçın kalitesinin yeniden kazandırılması

 

Kafa derisinde var olan oldukça güçsüz ve zayıf saçların canlandırılması ve kalınlaşması için uygulanmaktadır. Böylece zayıf kıl kökleri güçlendirilerek daha sağlıklı saçların oluşumu desteklenmektedir.

 

3) Saç hücrelerinin uyandırılması

 

Canlı ama saç üretimi yapamayan saç hücrelerini uyandırmak amacı ile saç mezoterapisi uygulanmaktadır. Bu uyarı sayesinde saç çıkmayan bölgeler harekete geçirilerek, yeni sağlıklı saçların çıkması amaçlanmaktadır.


Saç Mezoterapisi Ağrılı Bir Yöntem Midir?


Uygulama sırasında kişinin acı ya da ağrı duyması söz konusu olamaz. Bu nedenle ihtiyaç duyulan her yaş grubuna uygulanabilen, oldukça başarılı bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.


 20.08.2015

 


 
Menu

Bacak Estetiği  
Tüp Bebek-Bülent Tıraş  

 

 

 

 

Yeniler

 Mutlaka Okuyun

 Hayret Edeceksin
Parmaklarımızda kas varmıdır? Parmaklarımızda kas var mıdır?
Parmaklarımız ıslanınca neden buruşur? Parmaklarımız ıslanınca neden buruşur?
Yenilenen Vücudumuz Yenilenen Vücudumuz
 

 Yeni Konular

Kampilobakter Enfeksiyonları

Aileniz Yeterince Uyuyor mu?

 

 

 

 

Yeni Sayfa 1

 

Çocuk Sağlığı Çok Okunanlar
 
Cilt Sağlığı Çok Okunanlar

Güneş ve Cildimiz

Güneş ışınlarına korunmasız olarak uzun süreli veya aşırı maruz kalma derinin alt tabakalarındaki elastin ve kollajen liflerin yapısını bozar

UV Işınları

Güneş ışınları kolay anlaşılabilir olması için kabaca, kızıl ötesi ışınlar(infraruj) (IR), gözle görülen ışınlar ve morötesi(ultra viyole) (UV) ışınlar olarak sınıflandırılır.

Et Benleri

Genetik olarak her yaş gurubunda oluşabilen et benleri özellikle otuzlu yaşlarla beraber kadın erkek her ıki cinstede oluşabilir ve yıllar geçtikçe giderek sayılarını artırır.

Sedef Hastalığı ve Puva Tedavisi

Sedef deri hastalıklarının en önemlilerinden olup kronik, tekrarlayıcı ve sık rastlanılan bir rahatsızlıktır.

Cilt Sağlığı Anasayfa

      

alt

Gizlilik   l   Kullanım  l   İletişim  l   Reklam

© 1999-2014 www.populermedikal.com

 

Facebook'ta takip et        Twitter'da takip et       

 

DİĞER SİTELERİMİZ

Tıp Rehberi

Sağlığınız

Hayret Edeceksin

Bilim Club

Hayret Edeceksin TV