ECHINACEA

 

 

 

reklam

Hayret Edeceksin: Öğrendikçe şaşıracak, şaşırdıkça öğrenmek isteyeceksinKullanılan Kısmı: Kuzey Amerika'nın yerli çayır bitkilerinden olan Echinacea'nın büyüme ve çiçeklenme aşamasında çiçek, kök ve toprak üstünde kalan gövde parçası medikal olarak kullanılır.

Özellikleri: Son zamanlarda Amerika ve Avrupa'nın en çok satan Herb'i olan echinacea bağışıklık sistemini güçlendirir. İçindeki birtakım bileşenler beyaz kan hücrelerinin (makrofaj ve lenfositler) üretim ve faaliyetini arttırırlar. İçeriğindeki en önemli üç bileşen: alcylamidler/polyacetylenler, caffeic asit ve polisakkaritlerdir. Soğuk algınlığı ve grip gibi virütik enfeksiyonlarda interferonu ve vücudun bağışıklık yanıtını arttırırlar.Yapılan çalışmalar echinacea'nın beyaz kan hücrelerinin yapımı ve aktivitesini arttırdığını göstermiştir.Ayrıca diğer enfeksiyonlar ve vajinal mantar hastalıklarında da etkili olduğu gösterilmiştir.


Kullanım Alanları:


Soğuk algınlığı semptomlarının giderilmesinde ve önleyici olarak


Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde


Enfeksiyonlarda


İnfluenza gribinde

 
Bronşitlerde


Gingivit ve periodontal hastalıklarda


Pamukçuk ve ağız yaralarında


Crohn hastalığında


Tekrarlayan kulak enfeksiyonlarında


Vajinitlerde ve anormal sonuç vermiş PAP smear'i olanlarda


Mantar hastalıklarında


Echinacea Amerika yerlileri tarafından zehirli ısırıklarda ve cilt yaralanmalarında kullanılmıştır.1887 de Amerika da soğuk algınlığı ve sifiliz tedavisinde kullanılmakta idi. Modern araştırmalar 1930 larda Almanya'da başlatılmıştır.Şu anda doğal tedavi yöntemleri ve alternatif tıp ile uğraşanların en gözde bitkilerinden biridir.


Kullanım Şekli:
 

Çay şeklinde ve hazır tablet veya kapsül halinde preperatları mevcuttur.


Yan Etkiler ve Etkileşimleri:
 

Ağızdan alındığında Echinacea nontoxıc dir.Lupus gibi otoimmün hastalıkları, verem ,Aids ve multipl skleroz gibi ilerleyici hastalıkları olanlar kullanmamalıdırlar.Çiçeklere karşı allerjisi olanlar veya ailelerinde allerji hikayesi olanlar kullanmamalıdırlar.Hamileler ve emzirenlerde kontrendike olmadığı söylense de kanıtlanmadığı için dikkatli kullanılmalıdır.


 


 
Menu

Bacak Estetiği  
Tüp Bebek-Bülent Tıraş  

 

 

 

 

Yeniler

 Mutlaka Okuyun

 Hayret Edeceksin
Parmaklarımızda kas varmıdır? Parmaklarımızda kas var mıdır?
Parmaklarımız ıslanınca neden buruşur? Parmaklarımız ıslanınca neden buruşur?
Yenilenen Vücudumuz Yenilenen Vücudumuz
 

 Yeni Konular

Kampilobakter Enfeksiyonları

Aileniz Yeterince Uyuyor mu?

 

 

 

 

Yeni Sayfa 1

 

Anestezi Çok Okunanlar
 
Tıbbi Bitkiler Çok Okunanlar

ALIÇ: Doğal Kalp Damar Destekleyici

Yabani olarak derelere bakan yamaçlarda, kayalık, taşlık yerlerdeki çalılıklar içinde, ormanlarda ya da dağlık çevrelerde rastlanabilen, dikenli, kışın yapraklarını döken ağaç ya da ağaçcık türü bir bitkidir.

Echinacea

Son zamanlarda Amerika ve Avrupa'nın en çok satan tıbbi bitkisi olan echinacea bağışıklık sistemini güçlendirir. Beyaz kan hücrelerinin (makrofaj ve lenfositler) üretim ve faaliyetini arttırır

Isırgan Otu:Urtica Dioica

Isırgan otu her iki yarım kürenin de ılıman kesimlerinde sıkça bulunan ve doğal ortamlarda yetişebilen yabani bir bitkidir.

Sarı Kantaron :St.John's Wort

Yayılma yeri olan Almanyada bitkisel tedaviyi seven doktorlar tarafından ılımlı depresyonlarda birtakım tanınmış antidepressanlardan daha fazla önerilmektedir.

      

alt

Gizlilik   l   Kullanım  l   İletişim  l   Reklam

© 1999-2014 www.populermedikal.com

 

Facebook'ta takip et        Twitter'da takip et       

 

DİĞER SİTELERİMİZ

Tıp Rehberi

Sağlığınız

Hayret Edeceksin

Bilim Club

Hayret Edeceksin TV