REKLAM

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE MERKEZ SEÇİMİNİN ÖNEMİ

"Prof. Dr. Bülent Tıraş, tüp bebek merkezi seçiminin önemi hakkında bilgi veriyor."

 
Tüp bebek tedavisi, bebeği olamayan çiftlerin bebek sahibi olabilmeleri için başvurdukları birçok tedavi yöntemimle uygulanan alternatif bir tedavi yöntemidir. Tüp bebek tedavisi ilk olarak 70’li yıllarda uygulanmaya başlanmıştır. Zamanla tüm dünyaya hızla yayılmış ve günümüzde de en çok tercih edilen tedavi yöntemidir.Tüp bebek tedavisi uygulanmadan önce birçok noktaya dikkat edilmesi gerekir. Bu noktalardan biri de doğru tüp bebek merkezi seçimi yapabilmektedir. Doğru tüp bebek merkezi seçimi yapıldığında gebe kalma ve canlı doğum ihtimalini yükseltecek ve bebeğin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelme ihtimalini arttıracaktır. Tüp bebek merkezi seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır;

Tüp bebek tedavisine çiftlerin karar vermeden önce uzman doktorların yönlendirmelerine uymaları gerekmektedir. Tüp bebek merkezi seçimi yaparken doktorların önerdiği tedavi merkezlerinin tercih edilmesi önemli bir noktadır. Bir diğer önemli nokta ise tedaviyi uygulayan merkezdeki personelin hastaya ilgi ve alakasıdır. Doktorların deneyimi ve tecrübesi de tedaviyi etkileyen bir başka önemli husustur.

Aşağıdaki yazımda tüp bebek merkezi seçimi hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım

http://www.bulenttiras.com/tr/tup-bebek-merkezleri-secimi


Merkezin yaş gruplarına göre başarı oranının önemi nedir?

Tüp bebek merkezlerinin başarılı olarak adlandırabilmemiz için tedavi merkezinin yaş üzeri başarı yüzdesinin ortalama %40 ve üzeri civarında olması gerekir.

Tüm bunların dışında merkez seçiminde dikkat edilmesi gereken birkaç nokta ise şunlardır;

Tüp bebek merkezinde çalışan personelin hastalara olan ilgisi ve şefkatli tutumudur. Merkezde çalışan doktorların başarı oranları ve tecrübeleri de tedaviyi etkiler. Tüp bebek merkezinin canlı doğum oranı ve gebe kalmadaki başarı yüzdesi de önemli noktadır.