reklam

Hayret Edeceksin: Öğrendikçe şaşıracak, şaşırdıkça öğrenmek isteyeceksin

"Nöroloji beyin ve sinir sisteminin anatomi, fizyoloji ve hastalıkları ile ilgilenen tıp dalının adıdır.Eskiden Asabiye olarak ta adlandırılırdı."

 "Nörologlar, beyin, omurilik ve çevre sinirlerin rahatsızlıklarının tedavisi ile ilgilenirler"

   
Menu

Bacak Estetiği  
Tüp Bebek-Bülent Tıraş  

 

Her Unutkanlık Bunama mıdır?

Unutkanlık, kişinin etkinliklerinde kısıtlılığa yol açan ve beynimizin en önemli işlevlerinden biri olan bellek bozukluğu sonucu ortaya çıkan bir sorundur.

Baş Ağrısı Türleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

En büyük kısmını gerilim tipi baş ağrısı veya migren gibi kronik/epizodik (aralıklı) baş ağrıları oluşturur.

Baş Dönmesi Nedir ve Nedenleri Nelerdir?

Baş dönmesi bir hareket yanılsamasıdır. Hasta, olmayan bir hareketi varmış gibi algılamakta ve kendisinin ya da çevresinin hareket ettiğini zannetmektedir.

Bayılma (Senkop) ve Tedavisi

Bilincin ve ayakta durma yeteneğinin geçici olarak kaybolması ve ardından bu durumun kendiliğinden düzelmesi ile bayılma oluşmaktadır.

Sırt-Bel Ağrıları

Beliniz mi Ağırıyor? İnanın yalnız değilsiniz.Sizin gibi birçok kişi günlük işlerini, rutin faaliyetlerini veya eğlencelerini engelleyecek şiddette bel ağrısı çekmektedir. Baş ağrısından sonra en sık görülen nörolojik hastalık sırt ağrısıdır.

İnme (Stroke)

Gelişmiş toplumlarda üçüncü ölüm nedeni ve birinci sakatlık sebebi olan inme beynin bir kısmına oksijen bakımından zengin kan akışının engellenmesi ile oluşur.

Fibromiyalji

Her sabah yorgun ve her tarafım tutulmuş olarak uyanıyorum, sırtım, boynum, omuzlarım ve hatta kalçalarım bile ağrıyor, uyku uyumakta zorluk çekiyorum, hiçbir konuya tam anlamıyla odaklanamıyorum, unutkanlığım arttı, başım ağrıyor ve çok sık hazımsızlık, şişkinlik oluyor diyenlerdenseniz bu yazıyı okuyun.

Karpal Tünel Sendromu

Karpal tünel sendromu (KTS) el bileğinde önemli bir sinirin basısıyla oluşan, el ve parmaklarda karıncalanma hissi, uyuşukluk ve bazen de ağrıya neden olan nispeten sık görülen bir hastalıktır.

   

Ateşli Havale (Febril Konvülziyon)

Febril konvülziyon 6 ay- 3 yaş arasındaki çocuklarda, ateşe bağlı ortaya çıkan havale nöbetleridir. Nisbeten sık görülürler ve çoğu zaman ciddi bir sorun teşkil etmezler.

Aileniz Yeterince Uyuyor mu?

Her kişinin ihtiyacı olan uyku miktarı yaşı gibi birçok faktöre bağlıdır. Gençler için ortalama yaklaşık 9 saat uyku gerekir iken bebekler için genellikle, yaklaşık 16 saat uyku gerekmektedir.

   

      

alt

Gizlilik   l   Kullanım  l   İletişim  l   Reklam

© 1999-2014 www.populermedikal.com

 

Facebook'ta takip et        Twitter'da takip et       

 

DİĞER SİTELERİMİZ

Tıp Rehberi

Sağlığınız

Hayret Edeceksin

Bilim Club

Hayret Edeceksin TV